środa, 17 marca 2021

#NPRCZ_czytajmy_2

NPRCZ - nowości
dla najmłodszych c.d.
 
 
 G. Kasdepke- najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci.
  • Detektyw Pozytywka- książka detektywistyczna dla młodszych dzieci. Składa się na nią kilkanaście zagadek „kryminalnych”, które dzieci mogą samodzielnie rozwiązywać, podążając tropem detektywa Pozytywki.
  • Bodzio i Pulpet- Bodzio spotkał kosmitę. Niemożliwe? Możliwe, możliwe, Bodziowi takie historie przydarzają się non stop. Na szczęście razem z Pulpetem, swoim najlepszym przyjacielem, potrafi poradzić sobie w każdej sytuacji.Jeśli lubicie się śmiać, przeczytajcie tę książkę. 
  • Zaskórniaki i...- Popyt i Podaż to bliźniaki uwielbiające huśtawkę. Bujają się bez końca: góra, dół, góra, dół. Polisa przypomina trochę dywan, na której chyba chętnie rozłożyłaby się Emerytura, bo już ledwo powłóczy nogami, biedaczka. Tak, ta książka aż kipi od dziwnych stworów, których znaczenie po każdej przygodzie objaśnia ekonomista. Czy można polubić terminy ekonomiczne...
  • Kuba i Buba są bliźniakami. Jak łatwo się zorientować, jedno z nich jest dziewczynką, a drugie chłopcem. Każde opowiadanie o niesfornych (bywa, że nieznośnych) bliźniakach jest uzupełnione zadaniem do wykonania: zabawnym quizem do rozwiązania, grą planszową, przepisem na pyszności, itp.
     
    A. Chylińska, Zezia, Giler i Oczak" to już druga część ciepłej, mądrej i pełnej humoru serii, którą pokochali polscy czytelnicy. Dziewięcioletnia Zezia Zezik to bystra obserwatorka, która coraz lepiej poznaje nie tylko swoją dziecięcą rzeczywistość, ale i świat dorosłych, który nieraz bywa dziwnie skomplikowany. 

Serie książeczek- bajek w języku angielskim pomagające dzieciom w nauce w tego języka. Seria ma 4 poziomy zaawansowania językowego, oprócz tego w ramach danego poziomu występuje zróżnicowanie wiekowe: 5-7, 7-9 i 9-11 lat.
 
Maciak M., Dobre maniery bez tajemnic, to siedem zabawnych, a zarazem pouczających komiksowych historyjek. Komiksowa forma z pewnością zainteresuje młodych czytelników. Przygody Helenki i Jurka wywołają uśmiech na niejednej dziecięcej twarzy, a dobre maniery nie będą już dla dzieci tajemnicą. Ekologia bez tajemnic w tym komiksie dzieci dowiedzą się, co same mogą zrobić, aby żyć w zgodzie z naturą i nie szkodzić środowisku.
M. Petx (endokrynolog pediatra) Maja i Kacper rosną zdrowo,- Kacper ma siedem lat i dziś jest smutny, bo w szkole ktoś nazwał go grubasem. Choć chłopiec je mniej więcej tyle, co inne dzieci, ma dość duży brzuch i przez to męczy się bardziej, gdy biega z kolegami. Pediatra podczas badania wyjaśnia Kacprowi, że ma nadwagę. Gdy chłopiec zaczyna przestrzegać zasad odżywiania, zaleconych przez lekarkę, wkrótce wraca do formy. Dzięki Kacprowi cała rodzina zaczyna się lepiej odżywiać i więcej ruszać! Zdrowie przede wszystkim.
Terlikowska M., "Drzewo do samego nieba" to wciągająca opowieść o dorastaniu, dostrzeganiu zależności w świecie i tym, jak ważne są przyjaźń i lojalność. Walka o to, na czym najbardziej nam zależy nigdy nie jest pozbawiona sensu, dlatego nigdy nie powinniśmy się poddawać. Tak też postępują dzieci, wychodząc ze swoimi rodzicami naprzeciw tym, którzy chcą pozbawić ich pamiątkowego drzewa. Dzieci lubią mieć miejsca przeznaczone tylko dla nich samych. Takie, do których dorośli zazwyczaj nie mają dostępu, jednak z ukrycia można podglądać ich postępowania i działania. W książce taką funkcję pełniło drzewo, stojące między zamieszkiwanymi kamienicami. 
 Hania Humorek  jest z pozoru całkiem zwyczajną dziewięciolatką. Ma młodszego brata, Janka, którego często nazywa Smrodkiem, a którego, choć trudno jej się z nim dogadać, bardzo kocha. Przygotujcie się na najbardziej humorkowe wakacje na świecie! Nie dość, że rodzice muszą wyjechać i zostawiają Hanię oraz Smrodka pod opieką Strasznej Cioci (yyy... czyli cioci Oli), to jeszcze przyjaciele Hani też wybierają się na wakacje! Zapowiada się potwornie nudne lato, ale pewnego dnia Hania wymyśla genialny plan.- Opowiadania o rezolutnej Hani Humorek, która okazuje się taka sama, jak inne dziewczynki w jej wieku. 
 

Wierzbicki Ł.,  „Dziadek Niedźwiadek, Książka autora Afryki Kazika, pod honorowym patronatem pani generałowej Ireny Anders, niezwykle ciekawie i zabawnie opowiada prawdziwą historię niedźwiedzia Wojtka czworonożnego przyjaciela żołnierzy z Armii Andersa, Wspaniała, ciepła opowieść o niedźwiedziu-żołnierzu, niezapomniana lekcja historii, która brzmi jak bajka. Gorąco polecamy do rodzinnego wspólnego czytania.
 
   (Wszystkie opisy książek pochodzą z: https://lubimyczytac.pl/)