piątek, 12 marca 2021

#NPRCZ_czytajmy_1

NPRCZ - nowości

dla najmłodszych

Seria Zofii Staneckiej , Basia i ... . „  Tematyka serii dotyczy życia codziennego.  Książki tej autorki stanowią doskonałe połączenie humoru i płynącej z nich nauki, dzięki czemu bawią, ale jednocześnie skłaniają do refleksji na temat moralności.”

Jedną z nadawanych kiedyś i bardzo popularnych wieczorynek była ta o niezwykle przyjaznym misiu o imieniu Uszatek. Jego historie zostały zebrane w książeczkę  "Miś Uszatek - wybór opowiadań". Niejeden przyzna, że po tym pluszowym bohaterze nie stworzono już postaci równie ciepłej, przyjaznej, dobrodusznej i kochanej, do której chciałoby się zwyczajnie przytulić. Co więcej, historie Uszatka są mądre i nasycone morałami. To doskonały wybór na czytanie dziecku zarówno do snu, jak i w ciągu dnia.
Stelmaszyk A., Zbawcy książek,
„zabawne historyjki z niesamowitymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami na pewno rozbawią i zachęcą do czytania każdego młodego czytelnika.  A wartkie opowieści napisane prostym i barwnym językiem i duża czcionką z zabawnymi ilustracjami sprawią, że czytanie stanie się prawdziwą przyjemnością. Na końcu każdej książki znajduje się słowniczek trudnych wyrazów i zadania bawiące i sprawdzające wiedzę wyniesioną z książek. Książki skonsultowane przez metodyka edukacji wczesnoszkolnej.
    
Baniewicz-Kowalczyk K., Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, dziewięć opowiadań o dziewięciu zwierzętach obdarzonych ludzkimi cechami. Wyobraź sobie mrówkę tańczącą z nosorożcem, który na dodatek nieco się obawia, by nie nadepnęła mu na odcisk lub owcę w mini i na platformach. Czy takie sytuacje są możliwe? Jak te duże i małe zwierzęta się porozumiewają? Celem opowiadań jest pokazanie, że często ci, którzy w siebie nie wierzą, są postrzegani przez innych jako osoby bardzo interesujące i wartościowe. 
Clapham K., Zaginiona księgarnia, Milly uwielbia czytać i regularnie uczestniczy w spotkaniach w pobliskiej księgarni. Jej właścicielka pani Minty wie o książkach wszystko. Jednak pewnego dnia księgarnia zostaje zamknięta. Nikt nie wie co się stało z panią Minty i jaki los czeka wspaniałe miejsce, które stworzyła. 
 
 
Stelamaszyk A., „Mazurscy w podróży”, Bardzo dobra literatura familijna. Są fajni bohaterowie dziecięcy i Bunia, która wydaje   się najlepiej wiedzieć po co się jedzie na wakacje.Do tego trochę wiadomości o zwiedzanych miejscach. Polecamy szczególnie do wspólnego czytania z dzieciakami.
 Cichoń W., „Nie martw się Cukierku, Dziękuję ci Cukierku…,  Seria książek W. Cichonia o zabawnych przygodach niesfornego kota, która rozśmieszy i wzruszy do łez wszystkich miłośników zwierząt, zarówno dzieci, jak i ich rodziców! Polecamy niezwykłą historię futrzaka-urwisa i jego sympatycznej rodzinki: mamy, taty, Maćka i Marcela.
 
  Lagercrantz R., Eriksson E.,
Moje szczęśliwe życie, „Pogodna opowieść o szkole i przyjaźni z perspektywy pierwszoklasistki - w sam raz dla początkujących czytelników nie tylko ze względu na treść, ale i formę. Czytanie ułatwiają prosty język, duża czcionka, przejrzysty układ strony i świetne rysunki Evy Eriksson.  Skończyły się wakacje i Dunia rozpoczyna drugą klasę. Z początkiem roku szkolnego jej klasa udaje się na wycieczkę. O Duni przeczytacie również w książkach Moje szczęśliwe życie, Moje serce skacze z radości, Kiedy ostatnio byłam szczęśliwa oraz Życie według Duni.

 
(Wszystkie opisy książek pochodzą z: https://lubimyczytac.pl/)