poniedziałek, 22 lutego 2021

#nowości_dla_rodziców_2

  O  ...  wartościach, naszych emocjach, o nas….
trochę nowości dla rodziców i nie tylko....

cz. 2
(wszystkie zdjęcia i opisy pochodzą z: https://lubimyczytac.pl/)

Niezwykła książka. 60 bajek i przypowieści zaczerpniętych z filozofii zachodniej, mądrości Wschodu, mitologii. Do każdej dołączyliśmy komentarz, który wprowadzi Cię do pracowni filozofa. A tam... Możesz wykroczyć poza dosłowne znaczenie bajki. Możesz stawiać pytania i szukać odpowiedzi. możesz dyskutować z rodzicami, kolegami, nauczycielami. Jaki jest sens życia, Czym jest dobro? Jaka jest cena wolności? Możesz poznać greckich filozofów Diogenesa i Sokratesa, przeczytać bajkę Schopenhauera, poznać opowieści z dalekich Chin i Persji. Poznasz stare ponadczasowe treści w nowej formie. Doskonałe tłumaczenie Heleny Sobieraj.

Smutek i zaklęte miasto opowiada o fatalnych konsekwencjach unikania smutku za wszelką cenę, a także o tym, jak uczucie to może zawładnąć naszym życiem. Książka zawiera „Instrukcję obsługi smutku”, w przystępny sposób przedstawiającą praktyczne sposoby radzenia sobie z tym uczuciem, a także wiele zabaw i ćwiczeń pomagających lepiej je poznać, również w kontekście innych emocji. Ta ostatnia część będzie przydatna zarówno dla rodziców, jak i osób pracujących z dziećmi. Kolejne bajki z serii przedstawiają: złość, strach, zazdrość, wstyd i radość. Warto zapoznać się również z nimi, gdyż wszystkie uczucia są ze sobą powiązane i tylko znajomość wszystkich pozwala nam korzystać w pełni z własnych możliwości. 


Wszystkim nam – w domu, przedszkolu i szkole – zdarzają się sytuacje, w których zaskakuje nas agresja i przemoc obserwowana u dzieci. Często nie potrafimy jej zaradzić, gdyż nie rozumiemy powodów zachowań naszych pociech. Autor tłumaczy, czym jest zjawisko agresji, jakie są jej rodzaje i kiedy przeradza się ona w przemoc. Książka została napisana dostępnym dla dziecka językiem i jest łatwa w czytaniu. Jej celem jest wytłumaczenie dziecku autystycznemu jego inności i pomóc w zrozumieniu kim jest – jak żyć z tą odmiennością, pogodzić się z samym sobą i otoczeniem Książka do wspólnego czytania w rodzinie, przez dziecko albo razem z nim.

 

Każdy czasem ma twardy orzech do zgryzienia - trudny problem, z którym trzeba się zmierzyć. Bohaterowie tej książki również. Amelka pomaszerowała przed siebie i się zgubiła. Kuba bał się szczepienia. Franek postanowił udowodnić siostrze, że jest czarodziejem. Oliwka musiała nauczyć się opieki nad wymarzonym żółwiem, a Adaś znaleźć sposób, by pomóc sąsiadce. Jak sobie poradził? O tym dowiecie się, czytając dowcipne i pouczające opowiadania Renaty Piątkowskiej.

 Są tacy jak ty – współczesne polskie dzieci i nastolatki swoją pomysłowością zadziwiają dorosłych i udowadniają, że nie trzeba czekać, żeby zmienić świat. Zobacz, jak to się robi! Młodzi, odważni, zaangażowani, wytrwali! Udowadniają, że nie trzeba czekać, żeby zmienić świat.  Poznaj 30 historii o młodych, którzy swoją pomysłowością zadziwiają dorosłych. Zobacz, jak to się robi!



"Grzeczna niegrzeczność” podejmuje dwa ważne tematy: grzeczności i asertywności. Czemu tak bardzo chcemy, żeby dzieci były grzeczne? I co to właściwie znaczy, że dziecko jest „niegrzeczne”? A może grzeczne dziecko, to po prostu dziecko posłuszne? Czy posłuszne dzieci mogą wyrosnąć na ludzi dobrze radzących sobie w życiu? A czym tak naprawdę jest asertywność? Czy jest potrzebna dzieciom, czy tylko dorosłym? Czy może komuś zaszkodzić? Książka ta pomoże odpowiedzieć na te i wiele innych pytań.