poniedziałek, 22 lutego 2021

#nowości_dla_rodziców_1

 O  ...  wartościach, naszych emocjach, o nas….
trochę nowości dla rodziców i nie tylko....
cz.1

(wszystkie zdjęcia i opisy pochodzą z:https://www.taniaksiazka.pl)

Czy możliwe jest stworzenie idealnej, rodzinnej atmosfery? Odpowiedź brzmi tak. Chcesz wiedzieć jak to zrobić,? Sięgnij po książkę "Wyzwoleni rodzice, wyzwolone dzieci". Książka ta,to nie tylko porady, ale także przykłady z życia wzięte. Autorki nauczą Cię jak prawidłowo rozmawiać z dzieckiem, jak zachować się w różnych sytuacjach, jak rozwiązywać trudne problemy. Jednym słowem jest to niezbędnik w domu każdego rodzica.

Regina Brett, doświadczona przez los dziennikarka, wie, że szczęście zależy od nas samych. Od naszych wyborów i decyzji, które najczęściej wcale nie są tak trudne, na jakie wyglądają. Każda próba zmiany świata wokół siebie na lepsze sprawia, że dokonujemy rzeczy niemożliwych. Cudów, które są osiągalne dla każdego z nas. Codziennie. Jesteś cudem to zbiór inspirujących lekcji o tym, jak niewiele trzeba, by coś zmienić. To 50 felietonów, które obudzą w nas natchnienie. Choć każdy z nich jest zupełnie inną historią, zebrane w jednym tomie tworzą przewodnik pomagający dostrzec i docenić siłę zmian na lepsze - małych cudów.

Choć autyzm i zespół Aspergera nie są rzadkością, pozostają mało znane. Dzieci dotknięte tymi przypadłościami nie rozumieją w czym się różnią od innych, nie wiedzą jak myślą inni i mają trudności ze znalezieniem miejsca wśród rówieśników. Ta książka zrozumiała i łatwa w czytaniu została napisana właśnie dla nich. To przyjazna książka do czytania w rodzinie, przed dzieckiem albo razem z nim - aby móc wymienić opinie lub nawiązać dialog.


Cykl książek o tym jak radzić sobie z samym sobą
  • Moi bliscy mówią, że jestem zakręcona i że zadaję sobie za dużo pytań.
  • W mojej głowie stale coś się kłębi – czasem marzę o tym, żeby wcisnąć wyłącznik umysłu.
  • Mam wrażenie, że jestem z innej planety.
  • Nie mogę sobie znaleźć miejsca.
  • Czuję się niezrozumiany.
    Czy chociaż jedno z tych zdań opisuje właśnie ciebie? Jeśli tak, prawdopodobnie rozpoznasz się w profilu osoby nadwydajnej mentalnie. Cóż, bycie nadwydajnym bywa naprawdę męczące, ale twój mózg – właśnie ten, który myśli zbyt wiele – to prawdziwy skarb.Dzięki tej książce nauczysz się wykorzystywać niezwykłe możliwości swojego umysłu, który do tej pory wydawał się nie do ogarnięcia! A do tego poczujesz ulgę i wreszcie odetchniesz pełną piersią, akceptując siebie i swój fantastyczny umysł.

Katarzyna Zychla zwraca naszą uwagę na dobro, często tak ulotne, wręcz niewidzialne, a tak bardzo znaczące? Tekst ten można traktować niemal jak podręcznik dla rodziców oraz starszych dzieci doświadczających niepełnosprawności własnej lub osób najbliższych czy rówieśników... to także wyjątkowy materiał... do organizacji zajęć rozwijających uczucia społeczne, poczucie empatii, gotowość do niesienia pomocy innym.

 

Ile może zdziałać dziecięca wyobraźnia? Czy możliwa jest całkowita zmiana rzeczywistości tylko na podstawie wyobrażeń dziecka? "Realny świat" mówi o tym, że nawet jeśli różnimy się od siebie to tak naprawdę "inność" jest czymś pięknym, co powinniśmy doceniać. Ciągłe bujanie w obłokach nie musi być złym nawykiem, chociaż tak przyjęło się uważać. Autorka książki, Sara Pannypacker, starała się dodać do swojej opowieści morał, który dodatkowo podnosi wartość pozycji. "Realny świat" to niepowtarzalna książka, która pokazuje, że bycie normalnym w społeczeństwie to po prostu bycie sobą. Nie warto nosić maski i udawać kogoś, kim się nie jest i nie będzie. Takie życie jest nie tylko wyjątkowo trudne, ale także? nudne. Wystarczy postępować w zgodzie z własnym sumieniem i nie przejmować się spojrzeniami innych.

Zmagasz się ze swoimi demonami? Czujesz się, jakbyś była jedynie widzem w swoim bezsensownie przemijającym życiu? A może otaczający Cię świat kojarzy Ci się wyłącznie z pustką i próżnią, w której egzystujesz?

Te i podobne uczucia są doskonale znane autorce "Jak się nie zabić i nie zwariować". Mocny tytuł to zapowiedź niezwykle szczerej i przejmującej opowieści autorki, która na kartach książki uchyla rąbka tajemnicy swojego życia. W publikacji tej porusza ona istotne i bliskie wielu osobom tematy związane z problemami nadużywania alkoholu w rodzinie. Historie bolesnego uzależnienia od miłości. Nastoletniej depresji, o której w ostatnich czasach coraz głośniej, a która doprowadza do wizyt w szpitalach psychiatrycznych i prób samobójczych