środa, 15 lipca 2015

Konkursy

Zakończenie roku  szkolnego już dawno za nami, a my dopiero teraz z powodu nawału prac i pierwszych wakacyjnych wyjazdów możemy podsumować ostatni miesiąc nauki i przekazać naszym czytelnikom zaległe informacje a są one niezwykle przyjemne.


IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy dla Gimnazjalistów „Igrzyska śmierci” – zakończony!

Gratulujemy naszej drużynie, która zajęła I miejsce. A reprezentowały nas: Oliwia Czuryłowicz z kl. 1c i Agnieszka Lisowska z 3b.

Konkurs przeprowadzono na zasadzie tytułowych igrzysk śmierci. Była więc arena a uczestnicy wcielający się w trybutów mieli do wykonania różne zadania. Należało między innymi napisać test z znajomości książki Suzanne Collins „Igrzyska śmierci” oraz zaprezentować  swój dystrykt czyli nasze gimnazjum. Były również konkurencje sportowe, w których należało wykazać się sprytem w pokonaniu przeciwników.

Zgodnie z zasadą międzyszkolnych konkursów czytelniczych jako zwycięska szkoła otrzymaliśmy przechodnią statuetkę sowy. Sowa już po raz drugi znalazła się w naszej bibliotece, co  zobowiązuje nas do organizacji w przyszłym roku szkolnym kolejnego - czyli V Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego, do którego już dziś zapraszamy!  
P.S. Tych, którzy nie rozumieją kim są "trybuci" albo co to jest "dystrykt" zachęcamy do sięgnięcia po książkę Suzanne Collins „Igrzyska śmierci”!

Opiekun: Maria Ochman

I Gliwickie Gimnazjalne Gry Uliczne „Inni w Gliwicach”.
Uczennice naszego gimnazjum z klasy 1 a: Wiktoria Łagodzińska, Milena Rogucka, Paulina Sukienik , Agnieszka Raćkos dnia 12 maja wzięły udział w konkursie „Inni w Gliwicach” organizowanym przez bibliotekę szkolną z Gimnazjum nr 1 i panią metodyk GOM-u. Uczestnicy wzięli udział w wielu różnych konkurencjach. Nasze gimnazjalistki musiały więc wykazać się dobrą znajomością wymaganej literatury, umiejętnością odczytywania planu miasta oraz odnajdywaniem i prawidłowym wykonaniem różnego rodzaju zadań. Nasz zespół pod opieką nauczyciela pana Michała Łenczyka brawurowo pokonał inne grupy gimnazjalne wykazując się w tej grze precyzją i bardzo dobrym czasem. Organizowane po raz pierwszy „Gry Uliczne” okazały się dobry pomysłem i udaną zabawą dla gimnazjalistów. Gratulujemy !
Opiekunowie: Michał Łenczyk, Maria Ochman