piątek, 17 stycznia 2014

Strefa rodzica

W tym wydaniu strefy  proponujemy państwu 2 publikacje.

Pierwsza z nich to poradnik dla nauczycieli i rodziców, który porusza temat pracy z dzieckiem zdolnym. Jak czytamy w recenzji do książki: "W publikacji zaprezentowano pewną filozofię pracy ze zdolnymi opartą na doświadczeniu osobistym autorów, którzy pracują w Krajowym Funduszu na rzecz Dzieci. (...) Autorzy podkreślają znaczenie motywacji bazującej na ciekawości, a nie na rywalizacji konkursowej. (...) Wskazują na potrzebę zapewnienia zdolnym możliwości decydowania o własnych zajęciach i drodze rozwoju, zapewnienia warunków do samodzielności działania". Od siebie dodamy, że jest to pozycja napisana lekkim, przystępnym językiem. 
Kolejna rzecz to artykuł zamieszczony w 4. numerze dwumiesięcznika "Psychologia w szkole" pt. Korzyści z tolerancji napisany przez Hannę Hamer - psychologa społecznego.  Dotyka  on ważnego problemu - granic tolerancji. A to niektóre hasła zawarte w tym tekście: "tolerancja to nie jest pozwalanie na wszystko";   świat jednorodny to czysta iluzja"; "chcesz być szanowany, pokaż, jak się to robi".

Zachęcamy do przeczytania tych publikacji i przypominamy, że biblioteka jest otwarta podczas wszystkich zebrań z rodzicami.