poniedziałek, 29 marca 2021

#nowości_NPRCZ_4

 NPRCZ - nowości
przeznaczone dla uczniów klas 4-8 (cz.4)

„Messi". Książka o niespotykanym talencie i wielkiej skromności. O tym, że nic nie przychodzi łatwo. Wreszcie – o tym, że zawsze warto marzyć. Książka dedykowana jest dzieciom i młodzieży, bowiem przywraca wiarę w siebie i uskrzydla. MESSI, mały chłopiec, który stał się wielkim piłkarzem jest uniwersalną opowieścią o chłopcu, który ani przez chwilę nie wahał się, co jest dla niego ważne.
Zlatan Ibrahimović , „Ja, Ibra".W książce Zlatan Ibrahimović po raz pierwszy opowiada o swoich przeżyciach na boisku i poza nim, o radościach i szaleństwach o swoim życiu. "Możesz wyciągnąć człowieka z getta, ale nigdy getto z człowieka". Tak głosi napis znajdujący się w przejściu podziemnym, który Zlatan Ibrahimović jako dziecko pokonywał z sercem w gardle, by wrócić do domu. To prawda. Bo pochodzi z Rosengard, sypialnej dzielnicy położonej na peryferiach Malmö. Tam Zlatan zaczął budować swoją legendę od pary butów kupionych w supermarkecie za 59 koron.
Seria z cyklu: „Nazywam się": Antoine de Saint-Exupery, Pablo Picasso, Albert Eistein... Być może nasze nazwiska nic Wam nie mówią. Ale jesteśmy pewni, że wielu z Was zna nasze najsławniejsze dzieła i odkrycia.? Małego Księcia, Mone Lisę i pierwiastek rad. Jeśli nie, to od razu pobiegnijcie do kogoś dorosłego i poproście, żeby kupił Wam tę książkę.
 „Mity greckie dla dzieci" przybliżają najmłodszym czytelnikom świat greckich bogów, herosów, nimf, przedziwnych stworzeń i potworów. Dzięki tej książce dzieci mają szansę odbyć fascynującą podróż do starożytnych czasów, poznać panteon bogów greckich, zwiedzić Olimp, poznać historię Heraklesa, Tezeusza, śledzić tułaczkę Odyseusza. Napisana w przystępny sposób książka została wzbogacona licznymi ciekawostkami i informacjami o bogach, bohaterach, ich perypetiach oraz o związkach frazeologicznych związanych z mitologią.
"Laboratorium w szufladzie. Modelarstwo i robotyka",
to książka, w której autorzy pokazują, jak budować i jak programować modele maszyn. W pierwszej części, poświęconej budowie modeli, poznasz proste i umiarkowanie złożone konstrukcje techniczne. Druga część pomoże Ci odkryć, jak można je wyposażyć w autonomię działania, namiastkę inteligencji i elastyczność reagowania na zmienne środowisko użytkowania. Przekonasz się, że programowanie wymaga mniej wysiłku fizycznego niż klasyczne modelarstwo, ale niezwykle silnie pobudza intelektualnie. Zachęcamy więc do twórczej zabawy!
https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl
 „M.O.D.A.”, Nowość w przebojowej serii edukacyjnej Dwóch Sióstr. „D.O.M.E.K.” opowiadał o architekturze, „D.E.S.I.G.N.” – o wzornictwie. Czas na porywającą opowieść o modzie! książka o tym, co najciekawsze w modzie ostatnich 100 lat. Dowiecie się z niej, co to jest moda i do czego służy. Przeczytacie o związanych z nią miejscach, osobach i wydarzeniach. Poznacie najciekawsze i najbardziej zwariowane pomysły projektantów mody. Dowiecie się, skąd wzięły się ubrania.
 
„Szachy".
Mamy nadzieję, że dzieci, które sięgną po tę książkę, będą czerpać tyle samo przyjemności z jej czytania, ile my czerpaliśmy z jej tworzenia. Szykujcie szachownicę i niech rozpocznie się zabawa! Odbiorcy: dzieci, które mają ochotę nauczyć się gry w szachy; młodzi szachiści pragnący szlifować swoje umiejętności; – rodzice i dziadkowie chcący pomóc dzieciom rozwijać ich pasje. Dlaczego warto nabyć tę książkę? w przystępny sposób wyjaśnia dzieciom zasady gry w szachy.
 

 (Wszystkie opisy książek pochodzą z: https://lubimyczytac.pl/)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz