środa, 24 marca 2021

#nowości_NPRCZ_3

 NPRCZ - nowości
przeznaczone dla uczniów klas 4-8(cz.3)

 „Dziennik Cwaniaczka". Bycie nastolatkiem to prawdziwy kanał. Doskonale wie o tym Greg Heffley, rzucony przez los do gimnazjum, gdzie chuderlawe słabeusze dzielą korytarze z dzieciakami, które są wyższe, wredniejsze i już się golą. Zmagania ze szkolną rzeczywistością opisuje w prowadzonym przez siebie dzienniku. 

„Najfutbolniejsi", to seria książek dla chłopców przygotowana przez Santiago Roberto, w której poznajemy szkolną drużynę futbolową i jej przygody w trakcie kolejnych spotkań piłkarskich. Chyba każdy chłopiec marzy o grze w szkolnej drużynie i zdobywaniu kolejnych pucharów. Najfutbolniejsi to książka, opisująca młodych chłopców i ich przygody w piłkarskiej drużynie FC Soto Alto. W serii ukazało się już 10 książek opisujących różne ciekawe wydarzenia z życia szkolnej drużyny. Każdą kolejną książkę czyta się z podobną pasją i zaangażowaniem.

 „Tomek Łebski", to bestsellerowa seria książek dla dzieci z ciekawymi, czarno-białymi ilustracjami, opowiadająca o przygodach niesfornego chłopca, Tomka Łebskiego! Tomek Łebski to z pewnością nie jest grzeczny i ułożony chłopiec. Chodzenie do szkoły, lekcje, nauka? A kto by się tym przejmował! Tomek ma jedenaście lat i chodzi do piątej klasy szkoły podstawowej. Uwielbia rysować, dlatego też bardzo trudno jest mu skupić się na lekcjach. Wyobraźnia już nie raz go “poniosła”, nie dla niego nudne zadania z matematyki! Nie lubi oddawać prac domowych i najchętniej w ogóle zrezygnowałby z nauki.

„Agencja wynajmu rodziców". Uważaj, o czym marzysz, bo marzenia mogą się spełnić!Dziesięcioletni Barry Bennett stworzył listę rzeczy, za które obwinia swoich rodziców. Na pierwszym miejscu znalazł się zarzut: „Są nudziarzami”, kolejne to między innymi: „Dali mi na imię Barry” oraz „Cały czas są zmęczeni”. Gdy w złości wymawia życzenie, że chciałby mieć lepszych rodziców, zostaje przeniesiony do równoległego świata, w którym dzieci same mogą wybrać wymarzoną rodzinę. Oto spełnia się marzenie Barry’ego. Wkrótce jednak chłopak przekona się, że wybór nie jest tak łatwy, jak się wydaje.
  Goscinny A. Tytułowa "Lukrecja" jest godną następczynią Mikołajka - ze zwariowaną rodzinką i mnóstwem szalonych pomysłów. Ma dwanaście lat i woli, by mówić do niej Lulu, w dzieciństwie wręcz złości się na rodziców, że dali jej takie śmieszne imię. Jest wysoką szatynką obdarzoną dołeczkami, które zdradzają, że zaraz się uśmiechnie. Mieszka w niewielkim, ale dość wysokim domu wraz z mamą, swoim ojczymem Grzegorzem oraz przyrodnim bratem Wiktorem. Wiktor jest od niej dużo młodszy, chodzi do szkoły z tornistrem i nie ma, tak jak ona, wielu przedmiotów w szkole, ale wszystkiego uczy go jedna pani. Sempe J.J., Goscinny R., Mikołajek, oraz Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz… To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku!
 
Suchecka J., „Young Power"
. Młodzi, odważni, zaangażowani, wytrwali! Udowadniają, że nie trzeba czekać, żeby zmienić świat. Piotrek narysował robota z tyłu zeszytu do polskiego. Chyba każdy tak czasem robi. Ale on zaszył się potem w garażu rodziców i wprowadził pomysł w życie. Po tygodniach stukania, wiercenia i skręcania - na podwórko wjechał podobny do marsjańskiego łazika robot: ALISA. Kira wpadła na pomysł „latającego plecaka", jadąc ze szkoły zatłoczonym metrem. Zobaczyła unoszący się pod sufitem balonik i pomyślała, że na pewno da się wykorzystać hel w produkcji plecaków. Stworzyła projekt takiego plecakan i zwyciężyła w konkursie na pomysły biznesowe. Poznaj 30 historii o młodych, którzy swoją pomysłowością zadziwiają dorosłych. Zobacz, jak to się robi!
  Griffths A., Demnton T., "65 piętrowy domek na drzewie" Kolejny tom przygód Andy’ego i Terry’ego. Okazuje się że 52 pietra to za mało i domek musiał zostać rozbudowany do 65 pięter. Niby już wszystko był w domku ale jednak nie. Tym razem pojawiają się tam salon piękności dla zwierząt, pokój urodzinowy, farma mrówek i… kolejne mniej lub bardziej potrzebne piętra. Nasi bohaterowie mają więcej przygód niż liczy ich domek. Książka jest pełna humoru. Ma bardzo dużo ilustracji, obrazujących co robią bohaterowie.
 Christie A., "Dwanaście prac Herkulesa" Kapitan Hastings relacjonuje 18 kryminalnych zagadek rozwiązanych przez Poirota w czasach, kiedy jeszcze jego przyjaciel nie cieszył się zasłużoną sławą. Herkules Poirot nieraz powtarzał, że jest najznakomitszym detektywem na świecie. Dobrze jest zatem się przekonać, jak radził sobie w czasach młodości, kiedy jego "szare komórki" dopiero wyrabiały sobie renomę.
 
 
 (Wszystkie opisy książek pochodzą z: https://lubimyczytac.pl/)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz