środa, 30 listopada 2022

Dzień GŁośnego Czytania


Dzień Głośnego Czytania - 29 września, to przyjemna i pożyteczna inicjatywa Polskiej Izby Książki z 2001 roku. Patronką akcji została Joanna Porazińska, wybitna pisarka i autorka książek dla dzieci. Data 29 września to dzień urodzin autorki.
Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Czytanie każdego dnia choćby 30 minut to jest to !!.Książka to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, do tego rozwija wyobraźnię, pamięć, poszerza słownictwo i pozwala przeżyć wspaniałe emocje!Dlatego nasza biblioteka jak każdego roku w tym dniu, zaprasza do siebie czytelników na zajęcia czytelnicze. Gościłyśmy uczniów klas 1 i 2 SP. Klasy 2a, 2b, 2c, tym razem zapoznały się z twórczością Waldemara Cichonia, autora serii humorystycznych książek „Cukierku Ty łobuzie.” Spotkania nawiązywały również do omówienia tematyki opieki nad zwierzętami i ogłoszenia konkursu czytelniczo-plastycznego dla uczniów klas 2 - „Jak wygląda bohater książki kot Cukierek? Zapraszamy do udziału.
Na zajęciach w klasach 1 SP 1a, 1b, 1c czytaliśmy opowiadania o zwierzętach z książki Katarzyny Baniewicz-Kowalczyk „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi” oraz zabawne perypetie kota Cukierka, bohatera serii autorstwa Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie” Pierwszoklasiści wysłuchali z zaciekawieniem wartościowych oraz zabawnych historii o ulubionych zwierzętach. Podsumowaniem zajęć czytelniczych było wykonanie prac plastycznych.
 biblioteka szkolna SP -Maria Ochman, Żaneta Kubarek