środa, 8 lipca 2020

NPRCZ

 NPRCZ
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka przystąpiła do "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" 2016-2020 i otrzymała dotację na zakup książek do biblioteki.
Program został uchwalony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest wdrażany za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz MEN. 
My otrzymaliśmy zgodę na realizację Priorytetu- 3, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.
Zapraszamy więc wszystkich do udziału w różnego rodzaju akcjach promujących czytelnictwo, które będą kierowane do całej społeczności szkolnej.
W ramach tego projektu przeprowadziliśmy już pierwsze działania i w trakcie nauczania zdalnego została naszym czytelnikom zaproponowana akcja- „CZYTAMY – POLECAMY”. Był to plebiscyt na ciekawą książkę dedykowany uczniom, nauczycielom, rodzicom mający na celu uzyskanie opinii czytelników i ustalenie listy polecanych przez Was książek. Na tej podstawie (m.in.) zostaną przygotowane zamówienia do zakupu lektur i nowości wydawniczych, z których wszyscy- mamy taką nadzieję- będą chętnie korzystać. 
Narodowy Program Rozwoju CzytelnictwaNa stronie internetowej szkoły została stworzona zakładka  NPRCZ. Tam będziemy wszystkich informować o przebiegu realizacji tego projektu.