piątek, 24 lutego 2017

"Z Janówki w świat"- książka z autografem.


W grudniu ubiegłego roku uczniowie naszej szkoły mieli wielki zaszczyt spotkać się z profesorom Mieczysławem Chorążym - wybitnym onkologiem, żołnierzem AK, uczestnikiem powstania warszawskiego internowanym w Niemczech. Pan profesor całe swoje bogate życie opisał w autobiografii "Z Janówki w świat". Porusza w niej wiele wątków swojej drogi życiowej, począwszy od rodzinnej wsi, poprzez okres okupacji, lata powojenne, aż do czasów  pracy w Centrum Onkologii w Gliwicach, gdzie prowadząc badania nad rakiem osiągał sukcesy naukowe. Pan profesor jest człowiekiem wielu talentów. Jego książka, którą posiadamy w naszej bibliotece, jest tego najlepszym dowodem. Znajdują się w niej fotografie jego akwareli i szkiców wykonanych pisakiem, przedstawiające pejzaże miejsc, w których żył i do których podróżował.
Ta cenna pozycja, wzbogacająca  naszą kolekcję książek z autografem, posiada również dedykację skierowaną do naszych czytelników, za którą panu profesorowi  - bardzo dziękujemy!
 
"Dla ZSO-4
Młodzieży życzę wytrwałości i żarliwości w zdobywaniu wiedzy, spełnienia młodzieńczych marzeń i zamiarów.
Gronu Nauczycielskiemu życzę satysfakcji i twórczego niepokoju w kształtowaniu charakterów i postaw życiowych naszej młodzieży"